VIDEO/ Rotacioni i Solskjaer nuk funksionon, Junajtid shmang humbjen falë VAR-it
Mançester Junajtid është ndaluar në një barazim 1-1 me Evertonin në javën e 7-të të Premier Ligës.

junajtid everton

Kristiano Ronaldo e nisi nga stoli kĂ«tĂ« sfidĂ« me Solskjaer qĂ« i besoi majĂ«n e sulmit bomberit Edinson Kavani qĂ« nuk arriti tĂ« lĂ«rĂ« gjurmĂ« nĂ« kĂ«tĂ« takim. 2 minuta nga fundi i pjesĂ«s sĂ« parĂ«, Martial dĂ«rgoi nĂ« avantazh ‘’djajtĂ« e kuq’’ duke çuar nĂ« delir tĂ« pranishmit nĂ« ‘’Old Trafford’’.

Në pjesën e dytë Solskjaer mendoi të mbyllte ndeshjen duke hedhur në fushë Zhadon Sançon, Ronaldon dhe Pogban, por nuk shkoi çdo gjë siç duhej. Taunsend barazoi shifrat në minutën e 65-të të takimit duke shtangur skuadrën e Solskjaer.

5 minuta nga fundi, Everton shënoi dhe golin e dytë me Jari Mina, por goli i anulua nga VAR për pozicion jashtë loje.

Një ndeshje jo e mirë për Mançesterin e cila bën një hap fals në kampionat ku në dy ndeshjen e fundit ka arritur të marrë vetëm 1 pikë, ndërsa Everton ngjitet në vendin e tretë në tabelë në kuotën e 14 pikëve.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.