VIDEO/ Rrezikoi jetën përpara disa javëve, Markez kthehet në Moto GP për të dhuruar spektakël. Bastianini bëhet surpriza e sezonit

Çmimi i Madh i Amerikës në Moto GP dhuroi padyshim emocione të forta me një garë spektakolare, ku triumfues doli italiani Enea Bastianini.

kuartararo markez

24-vjeçari bëri një garë fantastike, i cili mori kryesimin vetëm në xhirot e fundit pas një betejë të luftuar me Miller.

Një tjetër betejë e luftuar ishte ajo midis Markez dhe Kuartararo, me spanjollin që disa javë më parë, u bë pjesë e një aksidenti të frikshëm që i rrezikoi jetën. Markez arriti të dalë në vendin e 6-të, ndërsa kampioni në fuqi, në të 7-in.

renditja

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.