Video/ Rrëzohet një avion i vogël pranë një autostrade në Malajzi, të paktën 9 të vdekur

Një avion i vogël është rrëzuar në shtetin qendror Selangor të Malajzisë. Trupat e gjetur, sipas mediave lokale, janë të paktën nëntë. Videot e shpërndara në mediat sociale treguan zjarrin dhe shtëllunga tymi të zi që ngriheshin nga vendi i përplasjes në një livadh me bar pranë një autostrade në Shah Alam. Një pjesë e rrugës ishte e mbuluar me blozë të dendur.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë dhe zjarrfikëset. Autoritetet e aviacionit civil thanë se në bordin e avionit ndodheshin gjashtë pasagjerë dhe dy anëtarë të ekuipazhit. Portali i lajmeve në internet ‘Malay Mail’, duke cituar dëshmitarë okularë, tha se avioni shpërtheu në përplasje, dhe disa nga mbeturinat e përplasjes që goditën një motoçikletë.

Avioni i vogël pretendohej se ishte në rrugë nga ishulli turistik verior i Langkawi për në aeroportin Subang në Selangor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts