VIDEO/ Ruleta ruse i buzëqesh skuadrës së “magjistarit” Unai Emeri, Vijareali fiton Ligën e Europës pas 22 penalltish


Historike, Vijarelai fiton për herë të parë Ligën e Europës. Trajneri Unai Emeri shndërrohet në një “magjistar” të vërtetë, duke e privatizuar këtë trofe. Kjo është hera e katërt në karrierën e tij që francezi arrin të triumfojë në finalen e kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në Europë për klube.

Vijareal

Spanjollët mposhtën Mançestër Juanajtidin falë 11-metërshave. Koha e rregullt përfundoi me rezultatin 1-1, teksa fituesi u shpall pas ekzekutimit të plot 22 penalltive. Për “djajtë e kuq” gaboi nga pika e bardhë portieri De Gea.

Moreno dhe Kavani ishin autorët e golave në kohën e rregullt. E gjithë merita për këtë sukses të spanjollëve shkon për trajnerin Emeri, një ekspert i vërtetë.

FT: VIJAREAL – MANÇESTER JUNAJTID 1-1 (11-10 penallti)

Moreno 29′  / Kavani 55′ 

FORMACIONET ZYRTARE: 

vijareal

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.