Video/ SHBA, avioni i marinës rrëshqet nga pista dhe rrëzohet në det

video shba avioni i marines rreshqet nga pista dhe rrezohet ne det

Një avion zbulues i marinës amerikane me nëntë anëtarë të ekuipazhit është rrëzuar në det në ishullin Havai të Oahu, pasi ka rrëshqitur nga pista.

Avioni i marinës amerikane kapërcen pistën dhe përfundon në gjirin e Hawait

P-8A Poseidon përdoret për patrullë dhe zbulim, sipas zëdhënëses së Korpusit të Marinës së parë, Leger Hailey Harms. Sipas CNN, nga incidenti nuk ka pasur viktima.

Pamja ishte e kufizuar në rreth një milje në kohën e incidentit për shkak të mjegullës me erëra deri në 40 km/h, sipas Shërbimit Kombëtar të Motit të SHBA.

Avioni P-8A Poseidon mund të mbajë si silurët dhe raketat e lundrimit ndërsa kryen luftë kundër nëndetëseve dhe misione të mbledhjes së informacioneve të inteligjencës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts