VIDEO/ Sherr dhe gola, Reali fiton derbin dhe shkon +8 pikë nga ndjekësit

Real-Atletiko Madrid është krye ndeshja e javës në La Liga. Të dyja ekipet janë pretendente për të fituar titullin kampion me vendasit që janë shkëputur ndjeshëm në vendin e parë.

Real Madrid v FC Internazionale: Group D - UEFA Champions League

Skuadra e Ançelotit është në humor të mirë pas fitores në mesjavë ndaj Interit në Champions dhe kërkon që të vazhdojë serinë e fitoreve dhe në kampionat. Atletiko nga ana tjetër ndodhet 10 pikë larg Realit në klasifikim dhe janë të obliguar të fitojnë.

LIVE REAL MADRID-ATLETIKO MADRID 2-0

16′ Benzema, 57′ Asensio

RENDITJA

derbi

FORMACIONET ZYRTARE

real

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.