Video/ Shihni momentin historik kur Briken Calja merr medaljen e artë në kampionatin botëror të peshëngritjes

Briken Calja arriti një rezultat historik në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes.  31 vjeçari mori medaljen e arit në stilin e shkëputjes ndërsa medalje argjendi  në shtytje dhe dygarësh.

bandicam 2021-12-10 17-15-11-950

Në përfundim të garave përkatëse, Calja u nderua me medaljet, dhe më pas valëviti me krenari flamurin e Shqipërisë. Bilanci me një medalje ari e dy argjendi, mbetet më i miri i arritur ndonjëherë nga peshëngritja shqiptare në botëror.

bandicam 2021-12-10 17-04-40-371

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *