Video/ Shihni si gazetarja raporton mes plumbave në aeroportin e Kabulit! Të gjithë ikin me vrap nga të shtënat me armë

Raportimi i Sumaira Khan, korrespondentes pakistaneze në Afganistan po bën xhiron e botës dhe kjo jo pa një arsye.

Gjatë raportimit nga Kabuli, fillojnë goditjet me armë por ajo e pa shqetësuar vazhdon të japë informacionet e saj.

Si për të treguar se kur dëgjon shpesh të shtëna , njerëzit edhe mund të mësohen me to.

Ky është dukshëm rasti në Afganistan i cili po përjeton ditë kaq të vështira. Khan është reportere e Al Jazeera dhe BBC Arabic.

Ngjarja e rëndë ndodhi në një prej raportimeve të saj në aeroportin e Kabulit. Njerëzit përreth saj filluan të vraponin pas breshërive të armëve, ndërsa Sumaira në vend mbetet e palëvizur dhe pa treguar në asnjë moment shenjë frike.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.