VIDEO/ Shikoni momentin epik kur Levandovski duartroket gjuajtjen e vetme në portë të San Marinos
Paralel me ndeshjen Hungari-Shqipëri mbrëmjen e djeshme luajtën dhe rivalët tanë në grup Polonia me San Marinon.

gjuajtja

Sfida përfundoi me një triumf të thellë të polakëve, 5-0 duke ruajtur ritmin e Shqipërisë në Grupin I. Sfida ishte totalisht e dominuar nga vendasit që zotëruan 79% të mbajtjes së topit dhe tentuan portën 32 herë.

Por 5 minuta nga fundi, San Marino bëri gjuajtjen e vetme në portën e Polonisë duke provuar një supergol nga distanca. Ky moment ishte epik pasi Robert Levandovski nisi të qeshte nga stoli duke duartrokitur kundërshtarin për ‘sforcon’ e madhe.

Kujtojmë që Shqipëria dhe Polonia do të ndeshen ditën e martë në sfidën jetike që di të na siguronte një vend në fazën play-off të Botërorit ‘’Katar 2022’’.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.