VIDEO/ Shkallët e stadiumit bëhen arenë dyluftimi, tifozët rikthehen pas 17 muajsh dhe gjakosin njëri-tjetrin


Kthimi i tifozëve në stadium pas 17 muajsh mungesë ka shkaktuar një kaos total në kampionatin e futbollit në Kolumbi teksa në ndeshjen midis Santa Fe dhe Atletiko Nacional shkallët e stadiumit u kthyen në arenë dyluftimi mes tifozëve.

perleshje

Pak para fundit të pjesës së parë, një numër tifozësh të Nacional u nisën në tribunën ku ndodheshin kundërshtarët e tyre. Këtu nisi dhe përleshja masive duke çuar dhe në ndërprerjen e ndeshjes. Në videot e publikuara në rrjetet sociale shikohet se si tifozët pushtojnë fushën dhe gjakosin njëri-tjetrin.

Policia e Bogotës doli me një deklaratë zyrtare mbi ngjarjen duke u shprehur se ka shume persona të plagosur ku njëri prej tyre në gjendje të rëndë. Kjo ngjarje ka marrë përmasa të mëdha duke shëmtuar futbollin në mbarë botën.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *