Video/ Shpërthim i fuqishëm në Ukrainën jugore, raketat ruse godasin qytetin bregdetar, raportohet edhe për të shtëna armësh

Një shpërthim i fuqishëm është shënuar pasditen e sotme në qytetin bregdetar të Mykolaiv, në Ukrainën jugore. Sipas CNN, kanë qenë disa raketa që kanë goditur qytetin, teksa janë shënuar edhe të shtëna me armë.

Këto shpërthime vijnë pas një dite të mbushur me luftime në qytet. Qyteti, i cili ndodhet në një hyrje nga Deti i Zi, ngriti urën e tij të shtunën, një ngjarje e rrallë që vendasit thanë se nuk kishte ndodhur prej vitesh.

Lëvizja me sa duket ishte projektuar për të ndërprerë një lidhje kryesore midis veriut dhe jugut të qytetit pas raporteve të pakonfirmuara se parashutistët rusë zbarkuan në zonat veriore të qytetit.

Fabrika kryesore e karburantit të qytetit u godit gjithashtu nga një raketë e dukshme të premten vonë, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts