VIDEO/ Shtrëngimi i masave të sigurisë në kufi, dhjetëra kamionë nga Serbia presin të kalojnë në Kosovë

Autoritetet e Kosovës kanë shtrënguar kontrollet kufitare me Serbinë, pas arrestimit të tre pjesëtarëve të Policisë së Kosovës nga forcat serbe. Masat e shtuara kanë bërë që dhjetëra kamionë, me targa të Serbisë dhe me të Kosovës, shihen të parkuar në anën serbe të kufirit në Merdare, pasi nuk u lanë të futen në Kosovë. […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts