VIDEO/ Siti shkëputet në krye të Premier Ligës dhe u bën presion ndjekësve

Mançester Siti ka fituar në shtëpi me rezultatin minimal 1-0 kundër Ullvërhempton. Vendasit ishin dominues përgjatë gjithë lojës, të ndihmuar dhe nga fakti që luajtën me 1 lojtar më shumë gjatë pjesës së dytë.

siti

Golin e vetëm të sfidës e realizoi sulmuesi Sterling në minutën e 66. Për miqtë Raul Himenez mori dy kartona të verdhë të njëpasnjëshëm dhe e la skuadrën me 10 lojtarë.

Me këtë triumph Siti shkëputen në vendin e parë me 38 pikë, 4 më shumë se Liverpuli që ka një ndeshje më pak.

premier

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.