VIDEO/ Sot, 5 vite më parë Sadiku realizonte golin historik për Shqipërinë. Shikoni si e kujton UEFA këtë moment të veçantë


Sot përpara pesë viteve Shqipëria arriti fitoren e parë historike në finalet e një kompeticioni madhor, siç ishte Kampionati Europian i vitit 2016 në Francë.

sadiku

UEFA ka kujtuar golin historik me kokë të Armando Sadikut të realizuar ndaj Rumanisë pas një superasisti të Ledian Memushaj.

Goli i Sadikut do të mbahet mend gjatë nga tifozët shqiptarë pasi ishte dhe goli i parë dhe i vetëm deri më tani në një kompeticion kaq të madh si Kampionati Europian.

Ajo sfidë përfundoi me fitoren e Kombëtares kuqezi teksa Shqipëria u rendit e treta në atë grup ku merrnin pjesë Franca, Zvicra dhe Rumania.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *