VIDEO/ Start shokues në garën e Formula 1, aksident i rëndë dhe flamur i kuq i menjëhershëm në Monako

video start shokues ne garen e formula 1 aksident i rende dhe flamur i kuq i menjehershem ne monakoGara e GP-së në Monako është ndalur menjëherë për shkak të një flamuri të kuq.

treuyuy

Gara zgjati vetëm disa kthesa për shkak të një aksidenti midis Magnused dhe Perez  me Hulkenberg të përfshirë.

Pas kthesës së parë dhe në vijën e parë, Magnusen dhe Perez prekën njëri-tjetrin, me shoferin meksikan që goditi murin dhe humbi kontrollin e makinës së tij, pastaj goditi edhe shoferin tjetër të Has Hulkenberg.

Faji duket se i përket pilotit danez, me një manovër të rrezikshme që bëri që Red Bull të humbiste kontrollin dhe më pas të përplasej me murin. Për fat të mirë të gjithë drejtuesit mbetën të padëmtuar, megjithëse makina e Perez u shkatërrua totalisht.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts