VIDEO/ Suedia shumë e madhe për Kosovën, nordikët shuajnë ëndrrën e dardanëve
Kosova ka pësuar një disfatë 3-0 përballë Suedisë duke mbyllur të gjitha shpresat për ëndrrën e madhe për kualifikimin në Botëror.

bandicam 2021-10-09 19-57-40-226

Dardanët zhvilluan një takim të mirë, por cilësia bëri diferencën në këtë takim. Suedia u tregua cinike duke shfrytëzuar të gjitha rastet përpara portës. Nordikët kaluan të parët në avantazh me anë të Forsberg i cili u tregua i saktë nga pikë e 11-mëtërshit.

Në pjesën e dytë, talenti Aleksandër Isak realizoi një supergol duke goditur fort nga distance. 10 minuta para fundit të takimit, Kuazon kapitulloj dardanët duke shënuar dhe golin e tretë për nordikët. Suedia ngjitet në vendin e dytë në grup me 12 pikë, ndërsa Kosova mbetet e katërta me vetëm 4 pikë të grumbulluara.

RENDITJA

renditja

FT|  SUEDI-KOSOVË 3-0

Forsberg 29′ (penallti), Isak 62′, Kuaznon 79′

FORMACIONET ZYRTARE

suedi

kosova

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.