VIDEO/ Sulm terrorist në Jeruzalem, makina merr para këmbësorët, agresorët dalin nga automjeti dhe hapin zjarr drejt njerëzve

video sulm terrorist ne jeruzalem makina merr para kembesoret agresoret dalin nga automjeti dhe hapin zjarr drejt njerezve
video sulm terrorist ne jeruzalem makina merr para kembesoret agresoret dalin nga automjeti dhe hapin zjarr drejt njerezve

Tre persona kanë mbetur të plagosur mëngjesin e sotëm në Jerusalem, ku një makinë ka goditur një grup këmbësorësh në atë që policia e quajti sulm terrorist.

Kështu raporton Times of Israel, duke cituar policinë, duke shtuar se 2 nga të plagosurit, të moshës 21 dhe 15 vjeç, janë dërguar në spital.

Dy sulmuesit, siç tregojnë pamjet e para që qarkulluan në rrjetet sociale, pasi u përplasën me disa makina të parkuara, u larguan në këmbë.

Në pamje duket se duan të hapin zjarr. Në fakt, pranë makinës është gjetur një automatik i lënë në tokë nga dy të dyshuarit të cilët u larguan.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts