Video/ Sulmi me armë ndaj autobusit me nxënës në Deçan, publikohen emrat e viktimave. Ja pamjet kur të plagosurit mbërrijnë në spital

video sulmi me arme ndaj autobusit me nxenes ne decan publikohen emrat e viktimave ja pamjet kur te plagosurit mberrijne ne spital
video sulmi me arme ndaj autobusit me nxenes ne decan publikohen emrat e viktimave ja pamjet kur te plagosurit mberrijne ne spital

Një ngjarje e rëndë ka tronditur mbrëmjen e kësaj të premteje Kosovën, ku persona të maskuar, ende të paidentifikuar kanë sulmuar me armë zjarri një autobus që po transportonte nxënës.

Sulmi ka ndodhur në fshatin Gllogjan të Deçanit ku si pasojë, raportohet se kanë humbur jetën tre persona, shoferi dhe dy nxënës, ndërsa mësohet se kanë mbetur të plagosur edhe dy persona të tjerë.

Sipas mediave në Kosovë, viktimat janë Gani Gjokaj, shoferi i autobusit dhe dy nxënësit Ledion Hamzaj dhe Gentiana Mustafaj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts