VIDEO/ Super-Gjasula, mesfushori i Kombëtares bën “play makerin” në Gjermani
Mesfushori i Kombëtares, Klaus Gjasula po kalon një moment mjaft pozitiv në karrierën e tij.

gjasula

31-vjeçari është bërë protagonist me asist ditën e sotme në fitoren e thellë 4-0 të Darmshtatid ndaj rivalëve të St.Paulit. Gjasula dhuroi një asist magjik në minutën e 29-të të takimit duke gjetur mjaft mirë shokun e skuadrës Manu që nuk gaboi para portës.

Një veprim prej “play makeri” nga ana e mesfushorit shqiptar që ka fituar një vend titullari të përhershëm te skuadra gjermane. Por nuk mund të mungonte dhe një karton i verdhë i marrë në fundin e pjesës së parë, duke vazhduar serinë e kartonëve ndeshje pas ndeshje.

Ky është asisti i dytë për Gjasulën në dy ndeshje radhazi, pas atij të dhënë me Shalken dy javë më parë. Mesfushori kuqezi ishte për 90 minuta në fushë në sfidën Angli-Shqipëri, ndërsa në ndeshjen me Andorrën, Gjasula mungoi për shkak kartonësh.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.