VIDEO/ “Ta ha zemrën”, festa speciale e Granit Xhakës me Shaqirin


Xhaka dhe Shaq e bënë sërish… Zvicra preu biletën në 1/8-at duke mundur në përballjen direkte Serbinë me një ndeshje, që ashtu siç pritej, fitohet mes tensionit.

XHAKA SHAQIRI

Feston skuadra e Murat Jakin falë 3-2 e firmosur nga golat e Shaqirit, Embolosë dhe Frojlerit dhe të martën do të sfidojnë Portugalinë e Kristiano Ronaldos.

Ndërsa Vlahoviç me shokë kthehen në shtëpi pas 8 golave të pësuar në 3 ndeshje dhe e mbyllën në vendin e fundit në grup. Helvetët u kualifikuan, por jo edhe aq thjesht, sepse në pjesën e parë, ballkanasit përmbysën për momentin.

Gëzimi ka qenë i madh jo vetëm për Shaqirin, por edhe për Granit Xhakën, kjo shihet qartë te festa e golit të parë.  Një buzëqeshje vezulluese në fytyrën e tij, teksa përqafon bashkëkombasin e tij dhe i drejtohet me fjalët: “Ta ha zemrën“!

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *