VIDEO/ Tajfuni Rai godet Filipinet, shkon në 108 numri i viktimave

Ka shkuar në 108 numri i të vdekurve nga tajfuni Rai që ka goditur Filipinet.

Sipas të dhënave të raportuara nga autoritetet vetëm në ishullin turistik Boholit kanë humbur jetën 63 persona. Ndërsa 10 të tjerë vdiqën në ishujt Dinagat, bëri me dije Jeffrey Chrysostom, një zyrtar i informacionit.

Gjithashtu më shumë se 300,000 njerëz u larguan nga shtëpitë e tyre. Ky është cilësuar si uragani më i keq që ka goditur ishullin këtë vit.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *