Video | Talebanët shijojnë triumfin në Kabul, gara me makina në kënde lojërash dhe stërviten në palestër

11:01 17/08/2021

Pamjet që shihni të publikuara në mediat sociale, tregojnë talebanët të cilët shijojnë triumfin në Afganistan.

Siç shihet talebanët janë duke u argëtuar në një kënd lojërash, duke bërë gara më makina dhe duke luajtur mbi kuaj lodër.

Ndërkohë një video tjetër tregon se talebanët tashmë kanë nisur dhe palestrën dhe po provojnë çdo pajisje që ndodhet në të. Sipas raportimeve palestra ndodhet brenda pallatit presidencial që është pushtuar prej tyre.

https://twitter.com/SuneEngel/status/1427535581593182208?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1427535581593182208%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.theguardian.com%2Fworld%2Flive%2F2021%2Faug%2F17%2Fafghanistan-live-news-us-says-kabul-airport-reopens-as-biden-defends-withdrawal

Këto pamje surreale vijnë nga Kabuli, aty ku talebanët kanë marrë çdo gjë nën kontroll dhe kanë nisur ekzekutimin e kundërshtarëve./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.