VIDEO/ Tension i pashmangshëm i derbit, “fluturojnë” shishet nga tribuna
Tensioni nuk mund të mungonte në derbi, por kësaj here nga tribunat ku protagonist bëheshin tifozët kaloi në fushën e lojës, ku stafetën e morën lojtarët.

bandicam 2021-10-25 21-08-44-496

Pak para se gjyqtari Eldorjan Hamitaj të akordonte 11-metërshin për bardheblutë, në mesfushë ndodhi një episod që çoi në një kaos total.

Protagonist u bë sulmuesi i Partizanit, Zhunior dhe mbrojtësi i bardhebluve Behiratçe. Braziliani ndërhyri keq ndaj Behiratçës gjë që solli acarimin e këtij të fundit. Por ky ishte momenti kur lojtarë të dyja ekipeve u përfshinë në një sherr që u çoi në ndërhyrjen dhe të vetë gjyqtarit Hamiti.

Në video shikohet se si në momentin e përplasjes së lojtarëve, nga tribuna qëllohet me shishe duke përsëritur dhe një herë skenat e shëmtuara të Shqipëri-Poloni.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.