VIDEO/ Theu rregullat anti-Covid, pronari turk i jahtit luksoz gjobitet me 76 mijë euro

NjĂ« pronar jahti turk pagoi njĂ« total prej 76,000 € pĂ«r shkeljen e rregullave tĂ« Covid-19 nĂ« Mykonos.

Biznesmeni u gjobit pĂ«r mbajtjen e njĂ« feste nĂ« njĂ« jaht me 26 mysafirĂ« nĂ« bord, gjĂ« qĂ« ishte njĂ« shkelje e masave aktuale strikte tĂ« koronavirusit, dhe u detyrua tĂ« paguante 50,000 € pĂ«r veten e tij dhe 1,000 € pĂ«r secilin nga mysafirĂ«t e tij.

Ky biznesmen viziton Mykonos pothuajse çdo verë dhe merr me qira jahte luksoze që ofrojnë mini-lundrime në Egje bazuar në ishullin e Erërave. Ai u përpoq të justifikohej para Rojës Bregdetare, duke thënë se kishte përshtypjen se mini bllokimi dhe masat kufizuese në argëtim përfunduan në orët e para të së hënës.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.