VIDEO/ Tifozët francezë dhe grekë nisin “luftën” me flakadanë, shikoni çfarë ndodhi përpara startit të ndeshjes Marsejë-PAOK

Një luftë e vërtetë ka nisur në tribuna përpara startit të sfidës së Ligës së Konferencës, mes tifozëve të Marsejës dhe PAOK-ut.

pjimage (5)

Në videon e publikuar shihet sesi situata mes dy tifozerive ka përshkallëzuar deri në hedhjen e flakadanëve mes tyre, me futbollistët e skuadrave që shihen duke u përgatitur për startin e sfidës.

Kjo nuk është hera e parë që të tilla episode mes tifozerive shihen në kompeticionet europiane, me tifozeritë franceze që në javët e fundit janë bërë kryefjala e episodeve të dhunës në tribuna.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com