VIDEO/ Tifozët spanjollë nuk përmbahen, sulmojnë Shqipërinë me parullën “Kosova është Serbi”


Sfida miqësore midis Spanjës dhe Shqipërisë duket se ka ndezur disa tifozë spanjollë për të hedhur thirrje kundër Shqipërisë dhe jo vetëm.

pjimage (2)

Në një video, duket një parullë nga disa tifozë të veshur me flamujt e Espanjolit, të cilët kishin hapur dhe një banderolë që shkruhej: “Kosova është Serbi, Katalunja është Spanjë”.

Kështu ata kanë marrë vëmendjen e disa mediave me këto thirrje politike.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.