VIDEO/ Tragjedia me katër viktima në Gramsh, palombarët e RENEA-s mbërrijnë në vendngjarje, nis puna për gjetjen e trupave

Palombarët e RENEA-s janë kanë mbërritur në liqenin e Banjës në fshatin Drizë të Gramshit dhe janë duke punuar për nxjerrjen e katër trupave që dyshohet se janë mbytur.

Policia dyshon se babai me dy fëmijët dhe kushëriri i tyre janë mbytur në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës.

Në pamjet e mundësuara nga BalkanWeb shihen palombarët të cilët janë duke kërkuar trupat e katër viktimave.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 19:00, Salla Operative e Komisariatit të Policisë Gramsh ka marrë një telefonatë se 4 shtetas dyshohet se janë mbytur në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës.

Menjëherë kanë shkuar shërbimet e policisë, grupi hetimor dhe zjarrëfikësit, ku ka rezultuar se:

Në Liqenin e Hidrocentralit të Banjës në fshatin Drizë të Gramshit, dyshohet se shtetasit A.Z, rreth 46 vjeç, R.Z, 19 vjeç, E.Z, 14 vjeç , (babai me dy djemtë) dhe kushëriri i tyre shtetasi M.Z, 20 vjeç, sipas deklarimeve të familjarëve janë futur në liqen për tu larë dhe nuk kanë dalë më.

Gjiihashtu menjëherë në drejtim të liqenit janë nisur polumbarët e Reneas për të bërë të mundur gjetjen dhe nxjerrjen e katër shtetasve nga liqeni.

Grupi hetimor ka gjetur në buzë të liqenit dy motoçikleta, tre celularë dhe teshat e trupit.

Në drejtimin e Prokurorisë, grupi
hetimor vijon punën në vendngjarje për sqarimin dhe dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts