VIDEO / Triumf historik me penallti, Vllaznia e femrave përsëri mes 32 më të mirave në Ligën e Kampioneve


Skuadra e Vllaznisë në futboll për femra ka arritur sot të përsëritë historinë teksa është kualifikuar për herë të dytë mes 32 skuadrave më të mira në Ligën e Kampioneve. Ekipi shkodran ka mundur në finalen e miniturneut ekipin e Ferencvarosh, në fushën e kësaj të fundit si organizatore e aktivitetit në fjalë.

vllaznia

Ndeshja është mbyllur me rezultatin 0-0 si pas kohës së rregullt, ashtu edhe shtesave dhe në fund janë dashur gjuajtjet nga pika e bardhë për të përcaktuar fituesen.

Portierja Ana Rosa Xhejms-Buhigas, e afruar pak kohë më parë nga klubi shkodran, ka qenë heroina e kësaj ndeshje teksa ka pritur 2 nga gjuajtjet e skuadrës hungareze me këta të fundit që gabuan edhe një tjetër duke dërguar sferën jashtë. Teksa për shkodranet u treguan të sakta Gjini, Franja dhe Berisha, duke i dhënë një tjetër sukses të rëndësishëm klubit shkdoran dhe futbollit të femrave në vendin tonë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.