VIDEO/ Triumfi në finalen e Kupës, trajneri i skuadrës spanjolle nuk përbahet. Shikoni spektaklin në konferencëReal Sociedad triumfoi në finalen e Kupës së Mbretit ditën e djeshme, duke mposhtur 1-0 Atletik Bilbaon, në një ndeshje spektakolare.

pjimage (4)

Gëzimi për fitimin e trofeun te lojtarët e Sociedadit ishte i madh, por edhe trajneri duket se e kishte të pamundur të përmbahej pas triumfit.

Tekniku Imanol Alguasil, gjatë kohës kur ishte në konferencë ka dhuruar “show”, teksa ka nisur të këndojë koret e tifozëve, që aq shumë po i mungojnë atij dhe skuadrës së tij. Një triumf i madh ky për Sociedadin, pasi nuk iu ndodh shpesh të fitojnë trofe.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.