Video/ Turistët italianë problematikë edhe në Sarandë, vjedhin peshqirët dhe çarçafët e dhomës së hotelit

Pas rastit viral ku një grup turistësh italianë në Berat ikën me vrap nga një restorant pa paguar faturën prej rreth 80 euro, një tjetër video e shpërndarë në rrjetet sociale tregon disa shtetas që pretendohet se janë italianë, teksa vjedhin në një hotel në Sarandë.

Pamjet janë publikuar nga “Saranda Ëeb”, ndërsa pretendohet nga pronarët e hotelit se turistët italianë kanë vjedhur çarçaf, jastëk e peshqir nga dhoma ku qëndronin.

“Ju lutem publikojeni videon, shikoni se si na vjedhin italianët. Vemi të pastrojmë dhomën dhe na mungon jastëku, kllëfi i jastëkut, çarçafi dhe nje peshqir. I lanë valixhet dhe erdhën ti marrin në orën 16 e 30 minuta. Kur u them se mungojnë në dhomë jasteku, peshqiri dhe çarçafi, thanë nuk dimë gjë. Një çantë e kishin marrë me vete, kur vajta dhe i thashë sille çantën e solli e kontrolluam dhe i gjetëm. Nuk u bëri fare përshtypje, vetëm thanë na falni dhe ne si gjithmonë kur kapim hajdutin e falim”, shkruajnë për Saranda Ëeb pronarët e hotelit.

Kujtojmë se pamjet e mëparshme në Berat, ku turistët italianë u larguan pa paguar, bënë xhiron e mediave shqiptare dhe të huaja dhe ishte kryeministrja italiane, Giorgia Meloni, ajo e cila pagoi faturën e tyre personalisht.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts