VIDEO/ Turma e njerëzve në SHBA ia merr policisë nga duart vrasësin dhe e dhunon: Drejtësinë e bëjmë vetë

video turma e njerezve ne shba ia merr policise nga duart vrasesin dhe e dhunon drejtesine e bejme vete
video turma e njerezve ne shba ia merr policise nga duart vrasesin dhe e dhunon drejtesine e bejme vete

Një ngjarje aspak e zakontë është regjistruar në Manhattan, kur një turmë e inatosur njerëzish që kishte rrethuar një stacion policie dhunoi të dyshuarin kryesor për vrasjen e një vajze 31-vjeçare. Viktima u gjet pak ditë më parë e hedhur në plehrat e Manhattani e mbështjellë në një thes të zi.

Pamjet e kamerave të sigurisë filmuan një burrë në karrocë elektrike duke e tërhequr zvarrë trupin e saj për ta vendosur aty ku e gjeti policia.

Tre ditë më vonë, më 8 korrik, Chad Iris, u arrestua në lidhje me rastin.

Turma e mbledhur përpara stacionit të policisë bërtiste me zemërim pas arrestimit të autorit dhe shumë u përpoqën ta sulmonin. Policia nuk mundi t’i frenonte dhe vrasësi mori goditje për t’u dërguar më pas në spital.

Protestuesit dëgjohen teksa thërrasin se drejtësinë e bëjmë vetë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : Bota Sot News botasot.co

Spread the love

Similar Posts