Video/ “U ekzekutuan me 25 plumba”, media greke për masakrën me 6 shqiptarë të vdekur në Lucë: Hodhën gaz në drejtim të tyre dhe…

Detaje të reja kanë dalë në pah nga masakra në Lucë të Greqisë, ku u gjetën të vdekur 6 persona, të dyshuar si shtetas shqiptar.

Protothema.gr raporton se autorët kanë përdorur 25 plumba për të ekzekutuar viktimat. Sipas informacioneve, ngjarja ka ndodhur në rrugën Arafinos, në afërsi të kryqëzimit me rrugën Arionos në Artemisa, ku persona të panjohur kanë hedhur me gaz një makinë në të cilën ndodheshin gjashtë persona.

Në përfundim të ngjarjes, në automjetin me targa gjermane janë gjetur pesë persona të vdekur dhe një tjetër i vdekur, jashtë mjetit.

Sipas informacioneve të para bëhet fjalë për një larje hesapesh me autorët të cilët janë arratisur, sipas informacioneve, me një automjet të zi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts