VIDEO/ U sulmua nga banditë, reagimi i lojtarit të Arsenalit bën xhiron e rrjetit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Angli, ku në qendër është një ndër lojtarët e Arsenalit.  Mbrojtësi i “topçinjve” Gabriel u sulmua nga disa banditë.

foto

Një video që ka qarkulluar lidhur me këtë ngjarje po bën bujë në të gjitha mediat. Në të duket një person me maskë dhe me një shkop bejsbolli. Banditi i kërkoi çelësat e makinës Gabrielit, së bashku me telefonin dhe orën e dorës.

Në atë moment mbrojtësi ka rezistuar dhe pas një përleshje arriti që të dilte nga situata e vështirë. Banditi u largua me vrap.

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, përgëzoi lojtarin e tij: “Gabi tregoi karakter dhe e përgëzoj për atë që bëri. Klubi po e mbështet që ai ta kalojë sa më mirë këtë incident”.

GABRIEL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.