Video/ Ukrainë, bombardohet kisha historike e vitit 1526 në Donetsk

Kisha historike e Gjithë Shenjtorëve të Lavrës në Svyatogorsk, Donetsk, e ndërtuar në vitin 1526, u godit nga bombardimet ruse dhe mori flakë.

Këtë e kanë bërë të ditur mediat ukrainase duke postuar imazhet në rrjetet sociale.

Sipas dëshmive të para nuk ka viktima. Kisha i përket Patriarkanës së Moskës.

(Ansa)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.