VIDEO/ Ultrasit e Dortmundit tallen me UEFA-n, qindra flakadanë ndezin stadiumin në startin e pjesës së dytë të finales

video ultrasit e dortmundit tallen me uefa n qindra flakadane ndezin stadiumin ne startin e pjeses se dyte te finales
Tifozët e Borusia Dortmund kanë dhuruar një shfaqje spektakolare në stadiumin “Uembli” gjatë finales së Ligës së Kampioneve mes skuadrës së tyre dhe asaj të Real Madrid, dhe e kanë bërë duke tallur në mënyrë të drejtpërdrejtë UEFA-n.

sdffdsfsdffsdfsdfsdfsd

Kjo e fundit nuk lejon fishekzjarrët në ndeshjet që organizon, duke i vendosur vazhdimisht gjoba skuadrave të ndryshme apo mbyllur edhe pjesë të stadiumeve të tyre,

Por ultrasit gjermanë, në startin e pjesës së dytë treguan se masat e sigurisë nuk kanë vlerë pasi ata gjejnë gjithmonë një mënyrë për të bërë atë që duan në tribuna. Në startin e pjesës së dytë, në tribunën ku ishin vendosur mbështetësit gjermanë, u ndezën menjëherë qindra flakadanë të cilët përflakën tërësisht atë tribunë, duke dhuruar një shfaqje të rrallë ndaj të cilës UEFA nuk mund të bënte asgjë.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts