VIDEO/ “Vallëzo tani, vallëzo”, Mesi tallet keq me futbollistin e Kolumbisë që humbi penalltinë
Argjentina kaloi në finale të ‘’Copa America’’ pasi mposhti Kolumbinë me penallti në gjysmëfinalen e luajtur mëngjesin e sotëm.

kkk

Padyshim heroi për Argjentinën u bë portieri Emiliano Martinez i cili bëri superpritje në sfidën ndaj Kolumbisë.

Mesi është bërë protagonist pas një ironie drejtuar kundërshtarit të tij Jeri Mina. Ky i fundit humbi penalltinë e dytë për kombëtaren e tij teksa ‘’pleshti’’ është kapur nga kamerat duke ë thënë fjalët ‘’Vallëzo tani, vallëzo’’.

Mesi i është referuar rastit kur Kolumbia mundi me penallti Uruguain për tu kualifikuar në gjysmëfinale dhe Mina festoi si i çmendur para kundërshtarëve të tij.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *