Video/ Vijojnë reshjet e dëborës në juglindje të vendit,mjetet borëpastruese në terren për zhbllokimin e rrugëve

video vijojne reshjet e debores ne juglindje te venditmjetet borepastruese ne terren per zhbllokimin e rrugeve
video vijojne reshjet e debores ne juglindje te venditmjetet borepastruese ne terren per zhbllokimin e rrugeve

Vazhdojnë reshjet me intensitet mesatar në qarkun e Korçës edhe gjatë ditës së sotme.

Gazetarja Lorena Kodra raporton për BalkanWeb se reshje të dendura kanë rënë edhe në akset rrugore Korçë-Voskopojë dhe Zëmblak-Doganë-Goricë.

[embedded content]

Momentalisht nuk evidentohen bllokime, por rekomandohet kujdes i veçantë nga drejtuesit e automjeteve dhe përdorimi i gomave dimërore dhe në segmente të ndryshme, përdorimi i zinxhirëve të borës. Po ashtu kontraktorët ndodhen në  terren dhe po bëjnë të mundur kriposjen e rrugëve dhe hapjen e tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts