VIDEO/ Vijon puna për shuarjen e zjarrit në Dhërmi, shkak për flakët, një shkëndijë elektrike

video vijon puna per shuarjen e zjarrit ne dhermi shkak per flaket nje shkendije elektrike
video vijon puna per shuarjen e zjarrit ne dhermi shkak per flaket nje shkendije elektrike

Zjarri i cili përfshiu  një sipërfaqe me bimësi të ndryshme dhe shkurre në Dhërmi raportohet se është shkaktuar për shkak të një shkëndije elektrike si pasojë e linjës së tensionit të lartë.

Mësohet se shërbimet e Policisë kanë vendosur perimetrin e sigurisë për të shmangur çdo rrezik të mundshëm, ndërsa puna për shuarjen e flakëve vijon.

Sakaq, grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

Himarë/Informacion paraprak

Sot, në lagjen “Kondraq”, Dhërmi, dyshohet se për shkak të një shkëndije elektrike si pasojë e linjës së tensionit të lartë në këtë lagje, ka rënë zjarr dhe po digjet një sipërfaqe me bimësi të ndryshme dhe shkurre.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e Policisë, të cilët kanë vendosur perimetrin e sigurisë për të shmangur çdo rrezik të mundshëm.

Shërbimet zjarrfikëse, me ndihmën e helikopterit të FA, vijojnë punën për shuarjen e zjarrit në bashkëpunim me punonjës të OSHEE-së dhe efektivë të Policisë Himarë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts