VIDEO/ Vlahoviç nuk di të ndalet, Fiorentina parakalon Juventusin

Fiorentina ka marrë një fitore të rëndësishme në kampionat ku ka mundur Saleritanën në shtëpi me rezultatin 4-0. Dushan Vlahoviç ishte përsëri protagonist i sfidës.

fiorentina

Sulmuesi realizoi një dygolësh duke u ngjitur në krye të listës së golashënuesve të kampionatit me 15 gola. Golat e tjerë të sfidës u shënuan nga Bonaventura dhe Maleh. Në radhët e Saleritanës u aktivizua dhe Frederik Veseli, i cili për fatin e keq doli nga fusha e lojës në fillimin e pjesës së dytë për shkak të një dëmtimi.

ADVERTISEMENT

Me këtë fitore Fiorentina parakalon Juventusin në renditje dhe shkon në kuotën e 30 pikëve. Juventusi ka 3 pikë më pak por ka një ndeshje më shumë në dispozicion.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.