VIDEO/ Zgjohet Roma e Murinjos, ringjallet sërish ëndrra për Champions

Roma e drejtuar nga Zhoze Murinjo ka arritur një tjetër fitore të rëndësishme në ndeshjen përball Sampdorias, e cila përfundoj me rezultatin 0-1 në favor të verdhekuqëve.

roma

Për suksesin e skuadrës së drejtuar nga tekniku portugez mjaftoj vetëm një gol i shënuar nga Mkitarjan, në pjesën e parë të lojës. Puna e mirë në mbrojtje dhe hapësirat e pakta të lejuara ndaj sulmit të Sampdorias, bën që Roma të merrte një tjetër 3-pikësh me vlerë në luftën për një vend në kupat e Europës për sezonin e ardhshëm.

Vetëm 4 minuta në fushën e lojës për mbrojtësin e Kombëtares sonë, Marash Kumbulla, i cili u aktivizua si zëvendësues në fundin e takimit.

REZULTATI:

SAMPDORIA-ROMA 0-1

27′ Mkitarjan

RENDITJA:

renditja

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *