VIDEO/ Zjarr në Berat, përshihen nga flakët zona me ullishte në Rroshnik

video zjarr ne berat pershihen nga flaket zona me ullishte ne rroshnik
video zjarr ne berat pershihen nga flaket zona me ullishte ne rroshnik

Një zjarr është shfaqur mbrëmjen e sotme në fshatin Rroshnik në Berat.

Zjarri ka përparuar drejt ullishteve të kësaj zone, i favorizuar nga era dhe temperaturat e larta. Drejt zonës së zjarrit janë nisur 3 mjete zjarrfikëse dhe 12 punonjës, që janë duke luftuar me flakët për ti shuar ato.

Deri tani duket se situata po shkon drejt normalizimit, por ende nuk është mundësuar lokalizimi i plotë i flakëve dhe shuarja e vatrave të zjarrit. Nuk dihet ende sesa ha ullishte janë përfshirë nga flakët, pasi zjarri është duke vazhduar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts