VIDEO/ Zjarr në Delvinë dhe Konispol, forcat zjarrfikëse dhe banorët e zonës mobilizohen për shuarjen e flakëve

Një vatër zjarri është regjistruar në fshatin Dushë Verri në Kopaçëz të Delvinës.

Gazetarja Shpresa Dine raporton për BalkanWeb se dy zjarri për momentin është i izoluar dhe larg zonës së banuar.

Sakaq vatra të tjera zjarri janë regjistruar edhe në zonën e Stillos dhe Likojanit në Konisopol.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts