VIDEO/ Zjarr në fshatin Vilë të Rrogozhinës, banorët e zonës angazhohen për shuarjen e flakëve

Një zjarr masiv ka rënë në një zonë kodrinore në fshatin Vilë të Rrogozhinës.

Për shuarjen e flakëve janë angazhuar banorët e zonës, por nuk kanë mundur dot, pasi zjarri po favorizohet nga era dhe po përhapet me shpejtësi.

Si pasojë e flakëve janë djegur disa hapësira të mëdha me shkurre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts