VIDEO/ Zjarri masiv në Laç, 50 efektivë të FA dhe një helikopter mobilizohen për të neutralizuar flakët

Të paktën 50 efektivë të Forcave të Armatosura, helikopteri Cugar dhe 4 mjete zjarrfikëse janë mobilizuar për të ndihmuar në shuarjen e zjarrit masiv në Laç.

Për shkak të terrenit të vështirë situata është tejet sfiduese, ndërsa zjarri është përhapur me shpejtësi edhe për shkak të temperaturave të larta.

Në një reagim në Facebook, ministri i Mbrojtje Niko Peleshi shprehet se Forcat e Armatosura janë të përkushtuar për sigurinë e qytetarëve.

“Të përkushtuar për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve tanë!”, thekson Peleshi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts