VIDEO/ Zjarri në Dhërmi, reagon ministri Balla: Shërbimet zjarrfikëse dhe Forcat e Armatosura po punojnë për shuarjen e flakëve

video zjarri ne dhermi reagon ministri balla sherbimet zjarrfikese dhe forcat e armatosura po punojne per shuarjen e flakevePasditen e sotme (4 korrik) një vatër zjarri është aktivizuar në një zonë pyjore në Dhërmi.

bbbb

Flakët janë përhapur me shpejtësi pasi janë favorizuar nga era e fortë, duke djegur edhe sipërfaqe toke me pemëtari dhe ullinj.

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka reaguar me anë të një statusi në rrjetet sociale, ku bën me dije se shërbimet zjarrfikëse dhe forcat e armatosura po punojnë për shuarjen e këtij zjarri.

Shiko KËTU pamjet nga vendi i ngjarjes.

Mësohet se ndihmë të shërbimeve zjarrfikëse kanë ardhur edhe banorët e zonës.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts