Videoja nga ajri tregon shkatërrimin e Puerto Rikos pas uraganit Fiona

12:51 21/09/2022

Uragani Fiona ka përmbytur qytetet e Puerto Rikos, vetëm 5 vjet pas uraganit Maria.

Qytetet Toa Baja, Manati dhe Anasco po përballen me përmbytje të tmerrshme pas uraganit Fiona, i regjistruar si më i forti në historikun e ishullit. Stuhia ka shkëputur energjinë elektrike në të gjithë  ishullin.

Presidenti Biden deklaroi të dielën se vendi ndodhet në gjendje emergjence./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com