VIDEOLAJM/ Homazhet për Ismail Kadarenë me simbolin e Nënë Terezës, në sfond lexohen poezitë dhe prozat e shkrimtarit! Helena Kadare e shoqëruar nga dy vajzat e tyre

  Homazhet për gjeniun e letërsisë shqipe, Ismail Kadare, i cili u nda nga jeta 2 ditë më parë (1 korrik) në QSUT pas një arresti kardiak, po zhvillohen në Teatrin Kombëtar Operas dhe Baletit. Familjarë, dashamirës, figura të njohura publike, politikanë shqiptarë dhe të Kosovës i kanë dhënë lamtumirën e fundit kolosit të letrave Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts