VIDEOLAJM/ Kryeministrja italiane vizitë në Shqipëri, ja ku ka zgjedhur Meloni të kalojë ditët e pushimit

Kryeministria e Italisë, Giorgia Meloni ka mbërritur ditën e sotme në Shqipëri përmes portit të Vlorës, aty ku është pritur nga kryeministri i vendit Edi Rama.

Mësohet se kryetarja e qeverisë italiane ka zgjedhur Shqipërinë për të kaluar disa ditë pushimi këtë herë dhe jo për të zhvilluar një vizitë zyrtare.

Nga pamjet e siguruara për BalkanWeb duket se pas zbarkimit në Vlorë, Meloni së bashku me familjarët e saj kanë shkuar te Rezidenca Qeveritare në Dhërmi.

Megjithatë nuk dihet ende nëse ky do jetë destinacioni përfundimtar i Melonit gjatë vizitës në Shqipëri.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts