VIDEOLAJM/ Me flamuj amerikanë dhe në radhë të gjatë, qytetarët shqiptarë presin Bill Clinton në bulevard

Qytetarët e Tiranës janë mbledhur në bulevardin para Kryeministrisë pasditen e sotme për të mirëpritur ish-Presidentin e 42-të të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton.

Clinton ka mbërritur ditën e sotme në një vizitë diplomatike në Tiranë, ndërsa do të mbajë një fjalim edhe para qytetarëve shqiptarë që kanë zgjedhur ta shohin dhe ndjekin nga afër ish-shefin e Shtëpisë së Bardhë.

[embedded content]

Të pajisur me flamuj amerikanë dhe të vendosur në një radhë të gjatë, qytetarët janë vendosur në pritje të Clinton, i cili pritet të mbërrijë në momentet në vijim në podiumin para Kryeministrisë.

Sakaq, nuk kanë munguar as figurat e njohura politike që kanë zgjedhur të jenë prezentë fizikisht gjatë fjalimit të Clinton.

Para kryeministrisë janë piaksur kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ish-Presidentët Alfred Moisiu e Bamir Topi, kreu i LZHK, Dashamir Shehi, Lulzim Basha dhe Enkelejd Alibeaj ndër të tjerë.

[embedded content]

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts