VIDEOLAJM/ Piloti italian bën historinë dhe futet në librin e rekordeve, fluturon me avion brenda dy tuneleve. Shikoni pamjet

Piloti italian, Dario Costa ka bërë historinë dhe ka hyrë në librin e rekordeve Guinness pasi ka fluturuar me avion përmes dy tuneleve.

Fluturimi është bërë në dy tunele në Autostradën Veriore ne Marmara të Turqisë.

Costa kaloi përmes tuneleve me shpejtësi mesatare prej 245 km/orë, duke vendosur një rekord botëror.

Piloti i guximshëm fluturoi me më pak se një metër mbi tokë duke përshkruar 2.26 km.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *